Villa/Fritidsbolig
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
November
Udbudt til salg på boligsiden
1.495.000 kr.
2019
nov.
Fjernet fra boligsiden
895.000 kr.
2019
okt.
Solgt, alm. frit salg
850.000 kr.
November
Udbudt til salg på boligsiden
1.495.000 kr.
2019
nov.
Fjernet fra boligsiden
895.000 kr.
2019
okt.
Solgt, alm. frit salg
850.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 5.960 indbyggere i Ærø Kommune. Kommuneskatten er på 26,1% og grundskyldspromillen på 11,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Marstal Skole | 7,7 km | 3,6 af 6.0 | 7,1 af 12 |
Åbent hus med tilmeldingskrav 7/11 - klik på billede - 141 dejlige velholdte bolig m2 fra 1961 af den solide slags, selvfølgelig + 60 m2 kælder, beliggende på stor hjørnegrund med den skønneste lukkede og ugenerte sydvendte have. Og så lige der hvor man kan gå til både havn, badestrand, indkøb og byliv, skole og sportsfaciliteter på få minutter Huset indeholder i stueplan: Entre og stor flot trappeopgang/ - vel nærmest en hall, med god garderobeplads, stort lyst spisekøkken, meget stor lys opholdsstue mod syd med direkte udgang til lækker overdækket fliseterrasse, og godt retro-badeværelse med terrazzogulv og bruseniche. På førstesalen er der møblérbar repos, 2 gode værelser og stort soveværelse med hel skabsvæg. Her fra overetagen er der fint kig ud over havet mod Svendborg den ene vej og lige så fint havkig mod Langeland og færgeindsejlingen. Huset har indlagt fjernvarme, også i kælderen, som er fuldt ud anvendelig, nu udnyttet med viktualierum, vaske/tørrerum og ekstra disponibelt rum. Huset fremstår i god og overvejende original stand. Tøv ikke med at kontakte os for en fremvisning!