Ejerlejlighed
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
3.950.000 kr.
2025
feb.
Fjernet fra boligsiden
3.695.000 kr.
2025
feb.
Solgt, alm. frit salg
3.625.000 kr.
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
3.950.000 kr.
2025
feb.
Fjernet fra boligsiden
3.695.000 kr.
2025
feb.
Solgt, alm. frit salg
3.625.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 209.078 indbyggere i Odense Kommune. Kommuneskatten er på 25,5% og grundskyldspromillen på 5,7‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Sct. Hans Skole | 896 m | 3,7 af 6.0 | 7 af 12 |
| Åløkkeskolen | 1,5 km | 3,8 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Risingskolen | 1,8 km | 3,7 af 6.0 | 6,6 af 12 |
Åbent hus med tilmeldingskrav 9/6 - klik på billede - EDC Åløkken har fornøjelsen af at kunne præsentere Nørrevoldgade 4C. På Nørrevoldgade har man nemlig en ret unik beliggenhed let tilbagetrukket fra Odense Havn, men i gåafstand til alle Havnens tilbud, hvorfor man vil få beliggenhed i et kvarter i en spændende udvikling. Odense Havn er nemlig under en rivende udvikling disse år som byens nye bo-kvarter og rekreative område. Her er både restauranter, havnebad, basketbaner, fodboldfabrikken, minigolf, vandcykler og andre aktiviteter. Derudover er der løbende markeder og andre aktiviteter. Grundet den korte afstand til vandet har man også fra den fantastiske tagterrasse på ejendommen, hvorfra der er elevator til, en fantastisk udsigt til vandet og resten af byen. Dette skal opleves på en fremvisning. Til lejligheden er der brugsret til privat parkering lige foran boligen. Selve lejligheden har en god og stor entré med god plads til opbevaring af sko og overtøj. Et helt uundværligt rum. Videre fra entréen er lejlighedens hjerterum. Det helt igennem fantastiske køkken-alrum og stue miljø med åbent køkken og ca. 4 meter højt til loftet. Dette rum er en ret unik oplevelse. Et flot køkken i mørke elementer med mange skabe til opbevaring og i åben forbindelse til stuen. En stue som helt ideelt kan indrettes som henholdsvis spisestue og tv-stue. Stuen får et flot lysindfald fra det store vinduesparti. Derfra er der adgang til pænt toilet. Lejligheden indeholder derudover 2 gode soveværelser begge med udgang til en privat og hyggelig fliseterrasse. Begge soveværelser har en god størrelse med plads til dobbeltseng og skabe. Afslutningsvis i lejligheden er der et pænt badeværelse med stor separat bruseniche, god opbevaringsplads og vaskesøjle. Vi fremviser alle ugens dage!