Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
1994
apr.
Solgt, alm. frit salg
220.000 kr.
1960
Ombygning
1954
Bygget
1994
apr.
Solgt, alm. frit salg
220.000 kr.
1960
Ombygning
1954
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 46.358 indbyggere i Frederikssund Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 12‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Fjordlandsskolen, afd. Skuldelev | 2,6 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Ådalens Skole | 4,7 km | 3,7 af 6.0 | 7 af 12 |
| Trekløverskolen, afd. Falkenborg | 5,4 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Kører du til Nikolajsensvej i Frederikssund, kommer du til denne fritidsoblig. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er opført i 1954 og bygget om i 1960. Inde i fritidsboligen er der 64 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Sommerhuset blev sidst solgt den 1994-04-05. Salgsprisen for fritidsboligen var dengang kr. 220.000.
Nikolajsensvej er solgt 1 siden 1992.