Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2023
aug.
Solgt, alm. frit salg
800.000 kr.
2023
jul.
Fjernet fra boligsiden
925.000 kr.
2023
maj
Udbudt til salg på boligsiden
925.000 kr.
2023
aug.
Solgt, alm. frit salg
800.000 kr.
2023
jul.
Fjernet fra boligsiden
925.000 kr.
2023
maj
Udbudt til salg på boligsiden
925.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 46.358 indbyggere i Frederikssund Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 12‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Fjordlandsskolen, afd. Skuldelev | 2,6 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Ådalens Skole | 4,8 km | 3,7 af 6.0 | 7 af 12 |
| Trekløverskolen, afd. Falkenborg | 5,4 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Højtbeliggende fritidshus på stor dobbeltgrund - 250 meter fra Roskilde Fjord.Naturperle - søger du fred og ro - så er stedet her. Autentisk sommeridyl fra 50'erne.... Et regulært fritidshus midt i den skønneste natur med unik flora og fauna. Skønt, delvist fredet område med flot, flot natur og 250 meter fra...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Nikolajsensvej i Frederikssund, kommer du til det her sommerhus. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Sommerhuset er bygget i 1954 . Inde i sommerhuset er der 40 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2023-08-23. Dengang blev huset solgt til kr. 800.000.
Der har været 2 salg af Nikolajsensvej siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver