Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2024
jan.
Fjernet fra boligsiden
925.000 kr.
2024
jan.
Solgt, alm. frit salg
870.000 kr.
2023
okt.
Udbudt til salg på boligsiden
925.000 kr.
2024
jan.
Fjernet fra boligsiden
925.000 kr.
2024
jan.
Solgt, alm. frit salg
870.000 kr.
2023
okt.
Udbudt til salg på boligsiden
925.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 31.515 indbyggere i Halsnæs Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 10,9‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Ølsted Skole | 2,2 km | 3,4 af 6.0 | 6,4 af 12 |
| Magleblik Skole | 3,6 km | 3,6 af 6.0 | 6,7 af 12 |
| Unge- og Kulturcenter Halsnæs, 10. klassecenter | 5,3 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Velkommen til jeres nye sommerferieparadis ! Dette dejlige bjælkehus venter bare på at byde sine nye ejere indenfor og er helt klar til at kunne danne rammerne om jeres fremtidige ferieminder. Sommerhuset har kig til Arresø og I er i gåafstand til Roskilde Fjord. Der er en lille times kørsel til Køb...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Musvitvej i Halsnæs, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Fritidsboligen er opført i 1982 . Inde i sommerhuset er der 41 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2024-01-18. Dengang var salgsprisen kr. 870.000.
Musvitvej er solgt 3 siden 1992.