Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2025
okt.
Fjernet fra boligsiden
1.695.000 kr.
2025
okt.
Solgt, alm. frit salg
1.635.000 kr.
2025
mar.
Udbudt til salg på boligsiden
1.695.000 kr.
2025
okt.
Fjernet fra boligsiden
1.695.000 kr.
2025
okt.
Solgt, alm. frit salg
1.635.000 kr.
2025
mar.
Udbudt til salg på boligsiden
1.695.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 31.515 indbyggere i Halsnæs Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 10,9‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Frederiksværk Skole | 3,3 km | 3,6 af 6.0 | 6,3 af 12 |
| Unge- og Kulturcenter Halsnæs, 10. klassecenter | 4,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Melby Skole | 5,3 km | 3,6 af 6.0 | 7 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Når I ankommer og parkerer bilen på den store grund, omgivet af høje træer, vil I straks føle jer hjemme. Her hersker en skøn ro, som I kan nyde fuldt ud på jeres delvist overdækkede træterrasse, hvor der er rigelig plads til både havemøbler og grill. Tilknyttet terrassen er et skur til opbevari...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Mosetoften i Halsnæs, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Fritidsboligen er bygget i 2001 . Inde i sommerhuset er der 43 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 2 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Seneste salgsdato for sommerhuset var den 2025-10-12. Salgsprisen for fritidsboligen var dengang kr. 1.635.000.
Der har været 4 salg af Mosetoften siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver