Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Maj
Fjernet fra boligsiden
3.850.000 kr.
Marts
Udbudt til salg på boligsiden
3.850.000 kr.
1993
jul.
Solgt, alm. frit salg
380.000 kr.
Maj
Fjernet fra boligsiden
3.850.000 kr.
Marts
Udbudt til salg på boligsiden
3.850.000 kr.
1993
jul.
Solgt, alm. frit salg
380.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 54.422 indbyggere i Hillerød Kommune. Kommuneskatten er på 25,6% og grundskyldspromillen på 6,6‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Grønnevang Skole | 4,1 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Hillerødsholmskolen | 5,7 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Frederiksborg Byskole | 5,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
På en skøn og rummelig grund på hele 1201 m² finder du dette æstetisk flotte fritidshus på 107 m² samt et charmerende anneks på 48 m². Ejendommen fremstår med eksklusive materialevalg såsom cedertræsbeklædning, betontegltag og elegante kobbertagrender, der tilsammen giver et stilfuldt og harmonisk udtryk. Indvendigt by...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Mosedraget i Hillerød, kommer du til det her sommerhus. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er opført i 1962 . Inde i fritidsboligen er der 107 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Seneste salgsdato for sommerhuset var den 1993-07-13. Dengang blev huset solgt til kr. 380.000.
Mosedraget er solgt 1 siden 1992.