Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2021
sep.
Solgt, alm. frit salg
1.450.000 kr.
2021
sep.
Fjernet fra boligsiden
1.495.000 kr.
2021
aug.
Udbudt til salg på boligsiden
1.495.000 kr.
2021
sep.
Solgt, alm. frit salg
1.450.000 kr.
2021
sep.
Fjernet fra boligsiden
1.495.000 kr.
2021
aug.
Udbudt til salg på boligsiden
1.495.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 31.515 indbyggere i Halsnæs Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 10,9‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Ølsted Skole | 1,9 km | 3,4 af 6.0 | 6,4 af 12 |
| Magleblik Skole | 6,4 km | 3,6 af 6.0 | 6,7 af 12 |
| Unge- og Kulturcenter Halsnæs, 10. klassecenter | 8,1 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Mangler I en skøn oase til at danne rammen om jeres ferieminder og weekender med afslapning? Så skal I læse med her. Nu kan I nemlig overtage dette charmerende sommerhus med have og et bedårende udsyn over marker og mod fjorden. Træsommerhuset indeholder et køkken, en stue, to værelser og et badeværelse. Udend...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Maxivej i Halsnæs, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Sommerhuset er opført i 1977 . Inde i fritidsboligen er der 55 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 2 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2021-09-24. Dengang blev huset solgt til kr. 1.450.000.
Der har været 3 salg af Maxivej siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver