Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2023
jun.
Fjernet fra boligsiden
2.795.000 kr.
2023
jun.
Solgt, alm. frit salg
2.825.000 kr.
2023
maj
Udbudt til salg på boligsiden
2.795.000 kr.
2023
jun.
Fjernet fra boligsiden
2.795.000 kr.
2023
jun.
Solgt, alm. frit salg
2.825.000 kr.
2023
maj
Udbudt til salg på boligsiden
2.795.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 41.920 indbyggere i Gribskov Kommune. Kommuneskatten er på 25,4% og grundskyldspromillen på 11,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Ramløse Skole | 3,2 km | 3,7 af 6.0 | 6,9 af 12 |
| Sankt Helene Skole, Tisvilde afdeling | 4,5 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Sankt Helene | 6,7 km | 3,7 af 6.0 | 6,8 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
På en ugeneret 2.464 kvadratmeter stor grund omgivet af høje træer står dette indbydende sommerhus klar til nye ejere. Huset er helårsanvendeligt, meget velholdt og godt isoleret, og så ligger det suverænt for enden af en lukket vej tæt på Tisvilde Hegn og Arresø. Der er også en opva...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Max Danners Alle i Gribskov, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Sommerhuset er opført i 2001 . Inde i sommerhuset er der 183 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 5 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Seneste salgsdato for sommerhuset var den 2023-06-04. Dengang var salgsprisen kr. 2.825.000.
Der har været 1 salg af Max Danners Alle siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver