Villa
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
August
Prisfald
-100.000 kr. -13%
650.000 kr.
2025
jun.
Prisfald
-48.000 kr. -6%
750.000 kr.
2024
aug.
Prisfald
-52.000 kr. -6%
798.000 kr.
August
Prisfald
-100.000 kr. -13%
650.000 kr.
2025
jun.
Prisfald
-48.000 kr. -6%
750.000 kr.
2024
aug.
Prisfald
-52.000 kr. -6%
798.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 99.974 indbyggere i Randers Kommune. Kommuneskatten er på 26% og grundskyldspromillen på 13,9‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Blicherskolen | 2,6 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Asferg Skole | 4,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Nørrevangsskolen og UNX-Ung Nord10 | 8,8 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Åbent hus med tilmeldingskrav 29/8 - klik på billede - NY PRIS - søger du en villa 10 minutters kørsel fra Randers og med 5 min. fra E45 med stor isoleret garage på 70 m2 (incl. vaskerum, indgang og badeværelse) er dette et super tilbud. Villaen er beliggende i Hvidsten få minutter fra Gassum, hvor der er købmand og et meget attraktivt aktivitetshus. Modsat vej er der Spentrup med skole, idrætshal, indkøb m.m. Boligen indeholder: Indgang fra den store garage, entre med opgang til 1. sal, pænt lyst køkken, vinkelstue med trægulv, nyere badeværelse med bruser og varme i gulvet og 2 store værelser. 1. sal rummer også 2 store værelser samt gæstetoilet. Søger du villa beliggende med let adgang til E45 - Randers - Mariager og på en nem grund med græs og en god indkørsel til parkering og med en fin stor garage er dette et rigtig godt bud - du skal være OBS på at taget på boligen skal skiftes indenfor en kort årrække. Gør en god handel.!!! Supplerende oplysninger: Tag: Tegltag Ydermur: Mursten Antenneforhold og internetforbindelse: Mulighed for fiber Kloakforhold: Separeret kloak - vi henviser til ejendomsdatarapport Afstand til skole og daginstitution: 3 km til Spentrup Afstand til indkøb: 3 km til Spentrup Overtagelse: Flexibel