Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2009
jul.
Solgt, alm. frit salg
348.000 kr.
1998
okt.
Solgt, alm. frit salg
18.000 kr.
1950
Bygget
2009
jul.
Solgt, alm. frit salg
348.000 kr.
1998
okt.
Solgt, alm. frit salg
18.000 kr.
1950
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 223.174 indbyggere i Aalborg Kommune. Kommuneskatten er på 25,6% og grundskyldspromillen på 7,4‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Gistrup Skole | 1,4 km | 3,7 af 6.0 | 7,7 af 12 |
| Gistrup Skole, afdeling Hadsundvej | 1,4 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Nøvling Skole | 2,1 km | 3,8 af 6.0 | Ikke oplyst |
Kører du til Mannadalen i Aalborg, kommer du til denne fritidsoblig. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er bygget i 1950 . Inde i sommerhuset er der 50 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 2 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Seneste salgsdato for fritidsboligen var den 2009-07-10. Salgsprisen for fritidsboligen var dengang kr. 348.000.
Mannadalen er solgt 2 siden 1992.