Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2024
okt.
Solgt, alm. frit salg
1.750.000 kr.
2024
okt.
Fjernet fra boligsiden
1.875.000 kr.
2024
jun.
Udbudt til salg på boligsiden
1.875.000 kr.
2024
okt.
Solgt, alm. frit salg
1.750.000 kr.
2024
okt.
Fjernet fra boligsiden
1.875.000 kr.
2024
jun.
Udbudt til salg på boligsiden
1.875.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 41.920 indbyggere i Gribskov Kommune. Kommuneskatten er på 25,4% og grundskyldspromillen på 11,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Gilbjergskolen, Blistrup afdeling | 900 m | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Sankt Helene | 4,7 km | 3,7 af 6.0 | 6,8 af 12 |
| Sankt Helene Vejby | 4,7 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Nu udbydes dette træsommerhus fra 1970 med tilbygning fra 1982, beliggende i Rågeleje i fredelige omgivelser med ca. 12-15 min fra vandet og spisestederne ved strandpromenaden og kun 300 meter til naturområde ved Baunemosen.Haven er skøn med gammel beplantning og yderst privat. Dejlig lukket gårdshave.Huset byder bl.a. ...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Maglegærdet i Gribskov, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Sommerhuset er bygget i 1970 og bygget om i 1982. Inde i sommerhuset er der 76 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 4 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2024-10-05. Dengang blev huset solgt til kr. 1.750.000.
Maglegærdet er solgt 4 siden 1992.