Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2003
Ombygning
2003
apr.
Solgt, alm. frit salg
170.000 kr.
2000
mar.
Solgt, familiehandel
110.500 kr.
2003
Ombygning
2003
apr.
Solgt, alm. frit salg
170.000 kr.
2000
mar.
Solgt, familiehandel
110.500 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 36.773 indbyggere i Norddjurs Kommune. Kommuneskatten er på 26% og grundskyldspromillen på 16,8‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Børneby Midt | 3,4 km | 3,6 af 6.0 | 6,4 af 12 |
| Viden Djurs, 10KCD Norddjurs | 10,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Viden Djurs, EUD10 Syddjurs | 10,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Kører du til Lyngtoften i Norddjurs, kommer du til denne fritidsoblig. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er bygget i 1972 og bygget om i 2003. Inde i sommerhuset er der 69 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2003-04-27. Salgsprisen for fritidsboligen var dengang kr. 170.000.
Der har været 2 salg af Lyngtoften siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver