Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2025
dec.
Solgt, alm. frit salg
1.065.000 kr.
2025
maj
Fjernet fra boligsiden
1.080.000 kr.
2025
maj
Solgt, alm. frit salg
1.065.000 kr.
2025
dec.
Solgt, alm. frit salg
1.065.000 kr.
2025
maj
Fjernet fra boligsiden
1.080.000 kr.
2025
maj
Solgt, alm. frit salg
1.065.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 223.174 indbyggere i Aalborg Kommune. Kommuneskatten er på 25,6% og grundskyldspromillen på 7,4‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Hals Skole | 5,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Ulsted Skole | 7,0 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Gandrup Skole | 10,8 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Velkommen til dette fantastiske sommerhus på Lonevej 3 – et lyst og indbydende sommerhus fra 1968, renoveret i 1993 og løbende opdateret med moderne bekvemmeligheder.Dette 75 m² sommerhus tilbyder perfekte rammer for afslapning, samvær og mindeværdige ferieøjeblikke. Hjertet i bolig...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Lonevej i Aalborg, kommer du til det her sommerhus. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er opført i 1968 og bygget om i 1993. Inde i sommerhuset er der 76 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2025-12-02. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 1.065.000.
Der har været 5 salg af Lonevej siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver