Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
1998
Ombygning
1996
jun.
Solgt, alm. frit salg
610.000 kr.
1968
Bygget
1998
Ombygning
1996
jun.
Solgt, alm. frit salg
610.000 kr.
1968
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 23.649 indbyggere i Stevns Kommune. Kommuneskatten er på 26% og grundskyldspromillen på 8,3‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Strøbyskolen | 2,7 km | 3,6 af 6.0 | 7,2 af 12 |
| Stevns Dagskole | 7,1 km | 3,5 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Hotherskolen | 7,3 km | 3,6 af 6.0 | 6,5 af 12 |
Kører du til Løvsangervej i Stevns, kommer du til det her sommerhus. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Fritidsboligen er opført i 1968 og ombygget i 1998. Inde i sommerhuset er der 101 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 4 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Sommerhuset blev sidst solgt den 1996-06-27. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 610.000.
Der har været 1 salg af Løvsangervej siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver