


Fritidsbolig
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2025
jul.
Udbudt til salg på boligsiden
2.495.000 kr.
2021
jan.
Fjernet fra boligsiden
2.185.000 kr.
2021
jan.
Solgt, alm. frit salg
1.902.000 kr.
2025
jul.
Udbudt til salg på boligsiden
2.495.000 kr.
2021
jan.
Fjernet fra boligsiden
2.185.000 kr.
2021
jan.
Solgt, alm. frit salg
1.902.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 63.544 indbyggere i Hjørring Kommune. Kommuneskatten er på 26,21% og grundskyldspromillen på 16,5‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Tornby undervisningssted | 8,5 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Lundergård undervisningssted | 8,6 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Hjørring Nordvestskole | 10,0 km | 3,7 af 6.0 | 7,2 af 12 |
Beliggenhed: Området mellem Lønstrup og Skallerup Klit er et herligt sommerhusområde. Det er adskilt i 2 dele, idet der ikke er gennemkørsel for biler, men gående og cyklister kan færdes uhindret. I bil kommer man via Skallerup Seaside Resort, hvor der er aktiviteter for hele familien, foruden købmand og restaurant. Lønstrup ligger et kvarter mod syd på cykel ad stien langs stranden, eller måske lidt mere, hvis man tager de snoede veje igennem sommerhusområdet. Her er der flere gode restauranter, butikker, kunsthåndværkere med åbne værksteder, supermarked m.m. Der er foretaget hård kystsikring. Her er udsigt til indlandsklitten og huset er beliggende i klitter og marhalm. Der er ca. fem minutters gang til badestranden. Grunden: Grunden er let kuperet med græsplæne ved indkørsel og lige rundt om huset, mens resten ligger ud med hyben o.l., som ikke vokser sig særlig højt - og ikke skal vedligeholdes. rundt om huset er der flisebelægning, og terrassen er delvist indhegnet med en hvid læmur med glas i toppen, så udsigten ikke hindres. Der er fin havudsigt. Ejendommen: Ejendommen er et hvidmalet murstenshus med listepaptag og hvide tagrender. Husets centrale rum er den store stue med terrasse mod syd og åben forbindelse til køkkenet. Mod nord er der en udsigtsstue med panoramavinduer til havudsigten. Herudover er der et soveværelse med dobbeltseng og 2 værelser med hver 2 køjer. Der er to badeværelser, begge med brus, toilet og et skabsarrangement omkring håndvasken. Desuden er der et tidligere udhus, der nu er indrettet med et redskabsrum og et ekstra soverum med dobbeltseng. Dette er stadig registreret som udhus i BBR-meddelelsen. Der er monteret varmepumpe og brændeovn. Fotograf er på vej, idet der er sket en mindre renovering af ejendommen indvendigt med blandt andet farveskift på alle vægge. Udlejning: Huset har med den ugenerte beliggenhed og de gode faciliteter en udlejningspotentiale på ca. kr. 80-100.000,00.