Ejerlejlighed
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Maj
Fjernet fra boligsiden
1.495.000 kr.
April
Udbudt til salg på boligsiden
1.495.000 kr.
1972
Bygget
Maj
Fjernet fra boligsiden
1.495.000 kr.
April
Udbudt til salg på boligsiden
1.495.000 kr.
1972
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 57.540 indbyggere i Høje-Taastrup Kommune. Kommuneskatten er på 24,6% og grundskyldspromillen på 6,3‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Ole Rømer-Skolen | 440 m | 3,6 af 6.0 | 5,4 af 12 |
| ORC | 440 m | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Børne- og Kulturhuset | 1,1 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Velkommen til denne hyggelige og velindrettede 2-værelses lejlighed. Lejligheden trænger til noget kærlighed men potentialet og prisen afspejler naturligvis også dette. Lejligheden er en del af det eftertragtede Gadevang-kvarter, hvor en fantastisk ejerforening faciliteter et stærkt fællesskab og...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Ejerlejligheden på Leen D finder du i Høje-Taastrup Kommune Lyder beliggenheden interessant for dig, kan du få mange flere informationer om Leen D her på siden.
Der er ingen oplysninger om tidligere salgspriser på den her bolig på OiS. Det kan være, fordi lejligheden ikke er solgt siden 1992, hvor OiS blev startet.
Ejendommen, som lejligheden ligger i, er bygget i 1972. Den har et boligareal på 57 kvadratmeter. Her har ejerne 2 værelser at indrette sig i.