Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
1996
dec.
Solgt, familiehandel
115.625 kr.
1993
jan.
Solgt, familiehandel
115.625 kr.
1967
Ombygning
1996
dec.
Solgt, familiehandel
115.625 kr.
1993
jan.
Solgt, familiehandel
115.625 kr.
1967
Ombygning
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 36.651 indbyggere i Tønder Kommune. Kommuneskatten er på 25,3% og grundskyldspromillen på 10,8‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Skærbæk Distriktsskole | 16,9 km | 3,6 af 6.0 | 6,1 af 12 |
| Tønder Distriktsskole - Digeskolen | 22,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Bredebro Filialskole | 23,4 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Kører du til Lakolk i Tønder, kommer du til denne fritidsoblig. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er bygget i 1880 og bygget om i 1967. Inde i fritidsboligen er der 65 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 4 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Sommerhuset blev sidst solgt den 1996-12-09. Salgsprisen for fritidsboligen var dengang kr. 115.625.
Der har været 2 salg af Lakolk siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver