


Landejendom
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Oktober
Udbudt til salg på boligsiden
1.495.000 kr.
2014
aug.
Solgt, alm. frit salg
9.000.000 kr.
2008
nov.
Solgt, øvrigt
250.000 kr.
Oktober
Udbudt til salg på boligsiden
1.495.000 kr.
2014
aug.
Solgt, alm. frit salg
9.000.000 kr.
2008
nov.
Solgt, øvrigt
250.000 kr.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 48.309 indbyggere i Kalundborg Kommune. Kommuneskatten er på 24,2% og grundskyldspromillen på 16,6‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Høng Skole | 4,1 km | 3,6 af 6.0 | 6,7 af 12 |
| Løve Skole | 5,3 km | 3,7 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Gørlev Skole | 9,6 km | 3,4 af 6.0 | 5,5 af 12 |
Her udbydes en spændende, ældre landejendom, som nu er under udstykning – således at der bliver ca. 7.400 kvm jord med have og bygninger m.m.Den store udbygning og gylletank østvendt beholder sælger (Kragerup Gods) selv. Udbygningen vil blive anvendt til lager, ikke dyrehold mere.Ejendommen ligger omkranset af en større have, gårdsplads m.m.Ejendommen ligger i nærheden af Kragerup Gods – med nem adgang til Høng eller mod Slagelse.Stuehuset er registreret med 75 kvm – men rummer reelt flere kvm.I