Ejerlejlighed
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
August
Udbudt til salg på boligsiden
1.795.000 kr.
2025
feb.
Fjernet fra boligsiden
1.595.000 kr.
2025
feb.
Solgt, alm. frit salg
1.570.000 kr.
August
Udbudt til salg på boligsiden
1.795.000 kr.
2025
feb.
Fjernet fra boligsiden
1.595.000 kr.
2025
feb.
Solgt, alm. frit salg
1.570.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 209.078 indbyggere i Odense Kommune. Kommuneskatten er på 25,5% og grundskyldspromillen på 5,7‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Åløkkeskolen | 151 m | 3,7 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Vestre Skole | 959 m | 3,7 af 6.0 | 7,4 af 12 |
| Tarup Skole | 1,4 km | 3,6 af 6.0 | 7,7 af 12 |
Åbent hus med tilmeldingskrav 17/9 - klik på billede - Ønsker du en ejerlejlighed i rolige omgivelser, men stadig i gåafstand til Odense City? Så er lejligheden på Kong Georgs Vej 19, 1. th. det perfekte match for dig! Fra lejligheden har du nemlig nem adgang til gågaderne i Odense City samtidig med, at den ligger tæt på naturskønne omgivelser ved Åløkkeskoven. Her kan du nyde en gå-, cykel- eller løbetur i fred og ro. Udover den attraktive beliggenhed byder lejligheden på et skønt lysindfald gennem de store vinduespartier, flotte fyretræsgulve og terrassogulv på badeværelset. Lejligheden rummer en indbydende entré med plads til sko og overtøj, en stor og lys stue med god plads til både et spisebord og et hyggeligt sofaarrangement. Stuen er fyldt med naturligt lys, som skaber en varm og indbydende atmosfære. Køkkenet er lavet i 2025 og er funktionelt med masser af bordplads og opbevaringsmuligheder i skabe og skuffer – perfekt til dig, der elsker at lave mad. Badeværelset er super praktisk med separat bruseniche og et vindue, der sikrer god udluftning. Lejligheden har desuden et stort soveværelse med plads til seng, skrivebord og et stort garderobeskab. Fra soveværelset er der udgang til en stor og rummelig altan, hvor du kan nyde solen i mange timer og skabe en skøn oase med plads til både loungemøbler og blomsterkrukker. Til lejligheden hører brugsret til kælderrum, plads til cykler i kælderen, fælles vaskeri og en dejlig fælles have. Vi fremviser alle ugens dage – kontakt os for en fremvisning!