Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2007
aug.
Solgt, alm. frit salg
1.100.000 kr.
2001
aug.
Solgt, alm. frit salg
624.932 kr.
1998
apr.
Solgt, alm. frit salg
490.000 kr.
2007
aug.
Solgt, alm. frit salg
1.100.000 kr.
2001
aug.
Solgt, alm. frit salg
624.932 kr.
1998
apr.
Solgt, alm. frit salg
490.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 59.727 indbyggere i Svendborg Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 8,8‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Stokkebækskolen, afd. Hesselager | 3,5 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Stokkebækskolen | 7,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Stokkebækskolen, afd. Gudme | 7,2 km | 3,7 af 6.0 | 6,9 af 12 |
Fritidsboligen ligger på Kløvertoften i Svendborg. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Fritidsboligen er bygget i 1975 . Inde i sommerhuset er der 67 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 4 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2007-08-30. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 1.100.000.
Der har været 4 salg af Kløvertoften siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver