Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
April
Solgt, alm. frit salg
1.500.000 kr.
Marts
Fjernet fra boligsiden
1.545.000 kr.
2025
nov.
Prisfald
-80.000 kr. -5%
1.545.000 kr.
April
Solgt, alm. frit salg
1.500.000 kr.
Marts
Fjernet fra boligsiden
1.545.000 kr.
2025
nov.
Prisfald
-80.000 kr. -5%
1.545.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 63.544 indbyggere i Hjørring Kommune. Kommuneskatten er på 26,21% og grundskyldspromillen på 16,5‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Horne undervisningssted | 2,4 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Hirtshals undervisningssted | 3,8 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| SkoleCenter Hirtshals | 3,8 km | 3,6 af 6.0 | 6,3 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Kjul er et mindre sommerhusområde lidt øst for Hirtshals. På cykel tager det ikke mange minutter til centrum af Hirtshals, og i bil kan man via E39 nå det halve af Jylland på to timer. Der er ikke gennemgående trafik i området, og det er faktisk et helt klassisk, hyggeligt område, som er ukendt for de fleste. Til gengæld er der man...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Klitmarken i Hjørring, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Sommerhuset er opført i 1981 . Inde i sommerhuset er der 99 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 5 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Seneste salgsdato for fritidsboligen var den 2026-04-09. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 1.500.000.
Klitmarken er solgt 2 siden 1992.