Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2020
maj
Solgt, familiehandel
891.500 kr.
1994
apr.
Solgt, alm. frit salg
626.807 kr.
1969
Bygget
2020
maj
Solgt, familiehandel
891.500 kr.
1994
apr.
Solgt, alm. frit salg
626.807 kr.
1969
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 3.357 indbyggere i Fanø Kommune. Kommuneskatten er på 26,1% og grundskyldspromillen på 12,5‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Fanø Skole | 2,0 km | 3,7 af 6.0 | 7,5 af 12 |
Kører du til Klitkammen i Fanø, kommer du til denne fritidsoblig. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er bygget i 1969 . Inde i fritidsboligen er der 55 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Seneste salgsdato for sommerhuset var den 2020-05-21. Dengang var salgsprisen kr. 891.500.
Klitkammen er solgt 2 siden 1992.