Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Maj
Fjernet fra boligsiden
795.000 kr.
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
795.000 kr.
2011
jul.
Fjernet fra boligsiden
395.000 kr.
Maj
Fjernet fra boligsiden
795.000 kr.
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
795.000 kr.
2011
jul.
Fjernet fra boligsiden
395.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 45.751 indbyggere i Vordingborg Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 13,5‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Møn skole | 5,9 km | 3,6 af 6.0 | 6,3 af 12 |
| Møn Skole, Hjertebjerg | 5,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Møn Skole, Stege | 5,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Her får du et helt særligt fritidshus – et ægte “tiny house” for dig, der sætter pris på simple living og nærvær frem for kvadratmeter og komfort. Ejendommen ligger skønt placeret på en rolig og helt uforstyrret grusvej, omgivet af den smukke og vilde natur, som kendetegner U...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Klitfyrren i Vordingborg, kommer du til det her sommerhus. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er opført i 1957 . Inde i sommerhuset er der 24 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 2 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Seneste salgsdato for sommerhuset var den 2011-07-07. Salgsprisen for fritidsboligen var dengang kr. 375.000.
Klitfyrren er solgt 2 siden 1992.