
Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
September
Fjernet fra boligsiden
2.495.000 kr.
September
Solgt, alm. frit salg
2.450.000 kr.
August
Prisfald
-100.000 kr. -4%
2.495.000 kr.
September
Fjernet fra boligsiden
2.495.000 kr.
September
Solgt, alm. frit salg
2.450.000 kr.
August
Prisfald
-100.000 kr. -4%
2.495.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 48.309 indbyggere i Kalundborg Kommune. Kommuneskatten er på 24,2% og grundskyldspromillen på 16,6‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Nyrupskolen | 3,8 km | 3,6 af 6.0 | 7,4 af 12 |
| Skolen på Herredsåsen | 6,7 km | 3,5 af 6.0 | 7 af 12 |
| NEG-Nordvestsjællands Erhvervs- og Gymnasieuddannelser, 10. klasse, Kalundborg | 7,4 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Hold ferie hele året i dette eksklusive fritidshus der ligger lige der hvor hjertet banker, nemlig i den flotte natur på Røsnæs. Stedet minder lidt om de ”svenske alper” og alt bugter sig i bakkedal og området byder dig op til vals på alle de skønne naturstisystemer, der går hele vejen ned til ...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Fritidsboligen ligger på Klinten i Kalundborg. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Sommerhuset er opført i 1993 og ombygget i 1998. Inde i sommerhuset er der 97 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 4 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2026-09-04. Salgsprisen for fritidsboligen var dengang kr. 2.450.000.
Der har været 3 salg af Klinten siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver