


Rækkehus
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Maj
Prisfald
-50.000 kr. -6%
845.000 kr.
2025
sep.
Prisfald
-50.000 kr. -5%
895.000 kr.
2025
aug.
Udbudt til salg på boligsiden
945.000 kr.
Maj
Prisfald
-50.000 kr. -6%
845.000 kr.
2025
sep.
Prisfald
-50.000 kr. -5%
895.000 kr.
2025
aug.
Udbudt til salg på boligsiden
945.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 58.376 indbyggere i Frederikshavn Kommune. Kommuneskatten er på 26,2% og grundskyldspromillen på 13,4‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Frydenstrand - Buhlsvej Skoleafdeling | 464 m | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Frydenstrandskolen | 464 m | 3,6 af 6.0 | 6,7 af 12 |
| Frydenstrand - Abildvej skoleafdeling | 902 m | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Åbent hus med tilmeldingskrav 1/7 - klik på billede - Pænt og velholdt rækkehus beliggende tæt ved Plantagen, Fladstrand Skole, indkøb og off. transport. Rækkehuset er opført i 1961 og om/tilbygget i 1972 i gule mursten og med eternittag og har et boligareal på 110 kvm og er beliggende på en 333 kvm stor grund med dejlig lukket have mod syd/vest og hyggelig overdækket terrasse. Endvidere 20 kvm garage. Rækkehuset indeholder.: Entre/gang, køkken med lille spiseplads, badeværelse med bruseniche og gulvvarme, 2 børneværelser - heraf 1 med stort skab, soveværelse, spisestue og med få trin ned opholdsstue i forskudt plan og med udgang til overdækket terrasse og den dejlige lukkede have, hvor I kan nyde eftermiddags- og aftensolen. Et sjældent udbudt rækkehus med en rigtig god størrelse og med en rigtig god beliggenhed. Rækkehuset fremstår pænt og velholdt samt i god stand. 110 kvm bolig og 20 kvm garage. Ring for yderligere oplysninger og besigtigelse eller se mere på www.edc.dk, Jnr. 99007400. Et rigtigt godt køb !