Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Februar
Fjernet fra boligsiden
1.795.000 kr.
Januar
Solgt, alm. frit salg
1.745.000 kr.
Januar
Udbudt til salg på boligsiden
1.795.000 kr.
Februar
Fjernet fra boligsiden
1.795.000 kr.
Januar
Solgt, alm. frit salg
1.745.000 kr.
Januar
Udbudt til salg på boligsiden
1.795.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 37.753 indbyggere i Faxe Kommune. Kommuneskatten er på 25,8% og grundskyldspromillen på 8‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| 5-Kløverskolerne, Hylleholt Skole | 2,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| 5-Kløverskolerne | 4,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| 5-Kløverskolerne, Rolloskolen | 4,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Jens Munks Vej 12 i Faxe Ladeplads er et skønt fritidshus fra 2003, der byder på en indflytningsklar tilstand og en ideel ramme for afslapning og hygge. Med et boligareal på 78 m² i ét plan, tilbyder dette sommerhus en perfekt kombination af komfort og funktionalitet. Huset...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Jens Munks Vej i Faxe, kommer du til denne fritidsoblig. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er opført i 2003 . Inde i fritidsboligen er der 78 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Seneste salgsdato for sommerhuset var den 2026-01-15. Salgsprisen for fritidsboligen var dengang kr. 1.745.000.
Jens Munks Vej er solgt 4 siden 1992.