Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2025
apr.
Solgt, alm. frit salg
927.000 kr.
2025
apr.
Fjernet fra boligsiden
875.000 kr.
2025
mar.
Udbudt til salg på boligsiden
875.000 kr.
2025
apr.
Solgt, alm. frit salg
927.000 kr.
2025
apr.
Fjernet fra boligsiden
875.000 kr.
2025
mar.
Udbudt til salg på boligsiden
875.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 36.012 indbyggere i Vesthimmerlands Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 9,3‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Gedsted Skole | 8,0 km | 3,9 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Farsø Skole | 10,2 km | 3,7 af 6.0 | 7 af 12 |
| Vestrup Skole | 14,7 km | 3,7 af 6.0 | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Illeris ved Hvalpsund er et naturskønt og attraktivt sommerhusområde med kort afstand til Limfjorden. Her er du tæt på skønne vandre- og cykelruter, Hvalpsunds hyggelige havnemiljø samt færgeforbindelsen til Sundsøre. Området har en afslappet atmosfære, hvor naturen og fjorden danner de perfekte rammer fo...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Sommerhuset ligger på Illeris i Vesthimmerlands. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er bygget i 1974 . Inde i sommerhuset er der 68 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 4 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2025-04-30. Dengang var salgsprisen kr. 927.000.
Illeris er solgt 3 siden 1992.