Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Juli
Fjernet fra boligsiden
2.595.000 kr.
Juli
Solgt, alm. frit salg
2.425.000 kr.
Juni
Prisfald
-200.000 kr. -7%
2.595.000 kr.
Juli
Fjernet fra boligsiden
2.595.000 kr.
Juli
Solgt, alm. frit salg
2.425.000 kr.
Juni
Prisfald
-200.000 kr. -7%
2.595.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 63.544 indbyggere i Hjørring Kommune. Kommuneskatten er på 26,21% og grundskyldspromillen på 16,5‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Lundergård undervisningssted | 9,5 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Tornby undervisningssted | 10,8 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Hjørring Ny 10. | 11,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Åbent hus med tilmeldingskrav 25/7 - klik på billede - Velkommen til Hyttefadet 8 - et charmerende og indbydende sommerhus, hvor ferie, ro og nærvær går hånd i hånd. Her får I et smukt bjælkehus på 120 m² beliggende i fredelige omgivelser på en stille, blind vej, ...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Hyttefadet i Hjørring, kommer du til det her sommerhus. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Sommerhuset er bygget i 1978 og ombygget i 2007. Inde i fritidsboligen er der 120 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 6 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2026-07-23. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 2.425.000.
Der har været 3 salg af Hyttefadet siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver