Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Juli
Fjernet fra boligsiden
2.850.000 kr.
Juni
Udbudt til salg på boligsiden
2.850.000 kr.
2005
feb.
Solgt, alm. frit salg
1.575.000 kr.
Juli
Fjernet fra boligsiden
2.850.000 kr.
Juni
Udbudt til salg på boligsiden
2.850.000 kr.
2005
feb.
Solgt, alm. frit salg
1.575.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 38.234 indbyggere i Jammerbugt Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 13,2‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Jetsmark Skole | 7,3 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Saltum Skole | 9,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Aabybro Skole | 13,0 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
På Hunetorp Klitvej 195 får I en sjælden kombination af fred, natur og kvalitet. Sommerhuset ligger direkte op til et stort fredet klitområde, hvor marehalm, lyng og bølgende klitter danner et enestående bagtæppe for ferielivet. Fra terrassen fortsætter oplevelsen ad små stier direkte ud i den uspolerede natur, og h...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Hunetorp Klitvej i Jammerbugt, kommer du til det her sommerhus. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er opført i 1979 og bygget om i 1996. Inde i fritidsboligen er der 87 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 5 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2005-02-07. Dengang var salgsprisen kr. 1.575.000.
Hunetorp Klitvej er solgt 1 siden 1992.