Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Maj
Fjernet fra boligsiden
995.000 kr.
Maj
Solgt, alm. frit salg
995.000 kr.
Februar
Prisfald
-80.000 kr. -7%
995.000 kr.
Maj
Fjernet fra boligsiden
995.000 kr.
Maj
Solgt, alm. frit salg
995.000 kr.
Februar
Prisfald
-80.000 kr. -7%
995.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 46.358 indbyggere i Frederikssund Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 12‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Fjordlandsskolen, afd. Dalby | 2,5 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Jægerspris Skole | 4,3 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Jægerspris Skole, afd. Jægerspris | 4,3 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Hyggeligt sommerhus på stor, lukket grund nær IsefjordenDette velholdte sommerhus, bygget i 1967 og renoveret i 1986, tilbyder 49 m² bolig på en stor og privat grund på 1.031 m². Huset er perfekt for dem, der søger en fredelig base tæt på naturen og stranden ved Isefjorden.Stuen er lys...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Hovleddet i Frederikssund, kommer du til det her sommerhus. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er bygget i 1967 og bygget om i 1986. Inde i fritidsboligen er der 49 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2026-05-05. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 995.000.
Hovleddet er solgt 1 siden 1992.