Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
1997
maj
Solgt, alm. frit salg
427.675 kr.
1983
Ombygning
1974
Bygget
1997
maj
Solgt, alm. frit salg
427.675 kr.
1983
Ombygning
1974
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 46.358 indbyggere i Frederikssund Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 12‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Fjordlandsskolen, afd. Dalby | 2,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Jægerspris Skole | 4,2 km | 3,6 af 6.0 | 6,8 af 12 |
| Jægerspris Skole, afd. Jægerspris | 4,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Kører du til Hovdiget i Frederikssund, kommer du til denne fritidsoblig. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er bygget i 1974 og ombygget i 1983. Inde i fritidsboligen er der 90 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Seneste salgsdato for fritidsboligen var den 1997-05-09. Dengang var salgsprisen kr. 427.675.
Hovdiget er solgt 1 siden 1992.