Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Marts
Fjernet fra boligsiden
2.395.000 kr.
Marts
Solgt, alm. frit salg
2.250.000 kr.
2025
dec.
Udbudt til salg på boligsiden
2.395.000 kr.
Marts
Fjernet fra boligsiden
2.395.000 kr.
Marts
Solgt, alm. frit salg
2.250.000 kr.
2025
dec.
Udbudt til salg på boligsiden
2.395.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 41.920 indbyggere i Gribskov Kommune. Kommuneskatten er på 25,4% og grundskyldspromillen på 11,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Gilbjergskolen | 3,6 km | 3,7 af 6.0 | 6,9 af 12 |
| Gilbjergskolen, Gilleleje | 3,6 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Gribskolen | 6,7 km | 3,5 af 6.0 | 6,5 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
På en stor solrig grund i Dronningmølle venter dette charmerende sommerhus på at byde velkommen til nye ejere. Huset er perfekt til jer, der holder af den autentiske og “gammeldags” sommerhusstil, og som gerne vil tilbringe ferierne i fredfyldte rammer tæt ved vandet. Huset byder på to væ...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Højvejen i Gribskov, kommer du til det her sommerhus. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er bygget i 1965 . Inde i sommerhuset er der 43 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Seneste salgsdato for fritidsboligen var den 2026-03-13. Dengang blev huset solgt til kr. 2.250.000.
Højvejen er solgt 1 siden 1992.