Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Marts
Fjernet fra boligsiden
2.798.000 kr.
Marts
Solgt, alm. frit salg
2.600.000 kr.
Februar
Udbudt til salg på boligsiden
2.798.000 kr.
Marts
Fjernet fra boligsiden
2.798.000 kr.
Marts
Solgt, alm. frit salg
2.600.000 kr.
Februar
Udbudt til salg på boligsiden
2.798.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 3.357 indbyggere i Fanø Kommune. Kommuneskatten er på 26,1% og grundskyldspromillen på 12,5‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Fanø Skole | 3,0 km | 3,7 af 6.0 | 7,5 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Åbent hus med tilmeldingskrav 3/3 - klik på billede - For enden af en lille, fredelig stikvej finder I dette skønne og meget velholdte sommerhus, som ligger højt i terrænet og i kort afstand til stranden. Her får I en helt særlig kombination af ro og en super attraktiv beligg...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Helmvej i Fanø, kommer du til denne fritidsoblig. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er opført i 1986 og ombygget i 2022. Inde i sommerhuset er der 66 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2026-03-02. Dengang blev huset solgt til kr. 2.600.000.
Der har været 3 salg af Helmvej siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver