


Ejerlejlighed
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
7.795.000 kr.
2013
okt.
Fjernet fra boligsiden
3.150.000 kr.
2013
okt.
Solgt, alm. frit salg
2.995.000 kr.
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
7.795.000 kr.
2013
okt.
Fjernet fra boligsiden
3.150.000 kr.
2013
okt.
Solgt, alm. frit salg
2.995.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 75.033 indbyggere i Gentofte Kommune. Kommuneskatten er på 24,24% og grundskyldspromillen på 5,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Tranegårdskolen | 644 m | 3,8 af 6.0 | 8,7 af 12 |
| Skolen Hartmannsvej | 916 m | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Maglegårdsskolen | 1,2 km | 3,8 af 6.0 | 8,1 af 12 |
Flot og herskabelig 4V’er med altan Vi har nu fornøjelsen af at præsentere denne smukke og indflytningsklare fireværelses lejlighed med en stor altan i Hellerup. Lejligheden er placeret på anden sal i en klassisk og velholdt etageejendom, og fremstår indbydende med en herskabelig stemning med fyldningsdøre, sprossede vinduer og detaljerig stukkatur, samtidig er boligen indrettet med fokus på moderne komfort.Boligen kort fortalt:· Veldrevet ejerforening· Fantastisk, stor altan· Indflytningsklar·