Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2023
aug.
Solgt, alm. frit salg
1.400.000 kr.
2023
aug.
Fjernet fra boligsiden
1.565.000 kr.
2023
jul.
Udbudt til salg på boligsiden
1.565.000 kr.
2023
aug.
Solgt, alm. frit salg
1.400.000 kr.
2023
aug.
Fjernet fra boligsiden
1.565.000 kr.
2023
jul.
Udbudt til salg på boligsiden
1.565.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 41.920 indbyggere i Gribskov Kommune. Kommuneskatten er på 25,4% og grundskyldspromillen på 11,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Gilbjergskolen, Blistrup afdeling | 1,1 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Sankt Helene | 5,0 km | 3,7 af 6.0 | 6,8 af 12 |
| Sankt Helene Vejby | 5,0 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Hyggeligt sommerhus med ugeneret grund i Rågeleje På Hejrevænget 20 i Rågeleje finder I dette dejlige sommerhus, som har en helt fantastisk beliggenhed og en ganske ugeneret grund. Her får I masser af muligheder for at skabe den helt rette sommerhusstemning, og mens selve huset fra 1964 er p...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Hejrevænget i Gribskov, kommer du til denne fritidsoblig. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er opført i 1964 . Inde i sommerhuset er der 50 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2023-08-17. Dengang blev huset solgt til kr. 1.400.000.
Der har været 2 salg af Hejrevænget siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver