Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2024
maj
Fjernet fra boligsiden
1.665.000 kr.
2024
maj
Udbudt til salg på boligsiden
1.665.000 kr.
2021
feb.
Solgt, alm. frit salg
1.420.000 kr.
2024
maj
Fjernet fra boligsiden
1.665.000 kr.
2024
maj
Udbudt til salg på boligsiden
1.665.000 kr.
2021
feb.
Solgt, alm. frit salg
1.420.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 56.218 indbyggere i Ringkøbing-Skjern Kommune. Kommuneskatten er på 25% og grundskyldspromillen på 16,4‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Holmsland Skole | 3,6 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| UCRS, 10´eren, Ringkøbing | 9,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Ringkøbing Skole | 9,7 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Området: Fritidshuset ligger i den attraktive ferieby Søndervig og tæt på Lalandia, som byder på et væld af aktiviteter. Derudover ligger boligen i gåafstand til indkøb, spisesteder og ligger tæt ved 18 hullers Golfbane, Put & Take sø m.v. Fra boligen er der ca. 600 m. til Vesterhavet. Bolig...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Sommerhuset ligger på Havstien i Ringkøbing-Skjern. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Sommerhuset er bygget i 2014 . Inde i sommerhuset er der 60 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Seneste salgsdato for sommerhuset var den 2021-02-10. Dengang blev huset solgt til kr. 1.420.000.
Der har været 2 salg af Havstien siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver