Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2022
feb.
Solgt, alm. frit salg
675.000 kr.
2021
nov.
Fjernet fra boligsiden
675.000 kr.
2021
sep.
Udbudt til salg på boligsiden
675.000 kr.
2022
feb.
Solgt, alm. frit salg
675.000 kr.
2021
nov.
Fjernet fra boligsiden
675.000 kr.
2021
sep.
Udbudt til salg på boligsiden
675.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 49.798 indbyggere i Varde Kommune. Kommuneskatten er på 25,1% og grundskyldspromillen på 17,7‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Blåvandshuk Skole | 4,6 km | 3,6 af 6.0 | 6,7 af 12 |
| Janderup Skole | 5,5 km | 3,8 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Blåbjergskolen - Outrup | 6,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Man mærker straks skuldrene sænke sig, når man parkerer bilen og tankerne ved indgangen til dette skønne sommerhus på Granlunden i Jegum. Høje træer og tæt buskads omgiver en græsklædt lysning, og lige dér står et lille, fint sommerhus med olivengrøn træbeklædning og hvide sprossevinduer.Sommerh...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Granlunden i Varde, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Sommerhuset er opført i 2005 . Inde i fritidsboligen er der 36 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Seneste salgsdato for sommerhuset var den 2022-02-02. Dengang blev huset solgt til kr. 675.000.
Granlunden er solgt 1 siden 1992.