Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Juli
Fjernet fra boligsiden
1.185.000 kr.
Marts
Prisfald
-90.000 kr. -7%
1.185.000 kr.
2025
feb.
Udbudt til salg på boligsiden
1.275.000 kr.
Juli
Fjernet fra boligsiden
1.185.000 kr.
Marts
Prisfald
-90.000 kr. -7%
1.185.000 kr.
2025
feb.
Udbudt til salg på boligsiden
1.275.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 59.016 indbyggere i Holstebro Kommune. Kommuneskatten er på 25,5% og grundskyldspromillen på 11,5‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Staby Skole | 5,8 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Ulfborg Skole | 10,5 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Vemb Skole og Børnehuse | 15,0 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Velkommen til et charmerende fritidshus, der indbyder til hygge og afslapning. Med sine 73 kvadratmeter tilbyder boligen en varm og indbydende atmosfære, perfekt til både weekender og længere ophold. Her får du to værelser samt en lys stue med brændeovn, hvor du kan nyde de lange sommerafte...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Grævlingevej i Holstebro, kommer du til denne fritidsoblig. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er bygget i 1979 . Inde i sommerhuset er der 73 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 4 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2003-08-08. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 700.000.
Der har været 1 salg af Grævlingevej siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver