Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2025
feb.
Fjernet fra boligsiden
895.000 kr.
2025
feb.
Solgt, alm. frit salg
830.000 kr.
2025
jan.
Udbudt til salg på boligsiden
895.000 kr.
2025
feb.
Fjernet fra boligsiden
895.000 kr.
2025
feb.
Solgt, alm. frit salg
830.000 kr.
2025
jan.
Udbudt til salg på boligsiden
895.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 38.234 indbyggere i Jammerbugt Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 13,2‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Gjøl Skole | 3,0 km | 3,8 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Brovst Skole | 9,6 km | 3,6 af 6.0 | 6,8 af 12 |
| Aabybro Skole | 10,2 km | 3,8 af 6.0 | 7,4 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Kun 600 m. til fjorden Sommerhuset er beliggende i et attraktivt sommerhusområde på Gjøl - meget tæt ved Limfjorden, på en pragtfuld stor grund på 3.762 kvm. Fra sommerhuset er der kort afstand ind til Gjøl by, hvor der er gode indkøbsmuligheder i Dagli’Brugse...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Gråanden i Jammerbugt, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Sommerhuset er bygget i 1970 og ombygget i 2002. Inde i fritidsboligen er der 151 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2025-02-12. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 830.000.
Der har været 1 salg af Gråanden siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver