Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2022
apr.
Solgt, alm. frit salg
795.000 kr.
2022
apr.
Fjernet fra boligsiden
795.000 kr.
2022
mar.
Udbudt til salg på boligsiden
795.000 kr.
2022
apr.
Solgt, alm. frit salg
795.000 kr.
2022
apr.
Fjernet fra boligsiden
795.000 kr.
2022
mar.
Udbudt til salg på boligsiden
795.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 44.076 indbyggere i Syddjurs Kommune. Kommuneskatten er på 25,9% og grundskyldspromillen på 14,2‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Molsskolen | 10,0 km | 3,7 af 6.0 | 7,4 af 12 |
| Ebeltoft Skole | 12,5 km | 3,7 af 6.0 | 7,3 af 12 |
| Rønde Skole | 20,5 km | 3,6 af 6.0 | 7,1 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Vi har nu fornøjelsen af at kunne udbyde dette autentiske sommerhus i det dejlige område Stødov Bakker, på Helgenæs. Her er mulighed for at gå nogle dejlige ture i den smukke natur. Her er mulighed for at nyde Ellemandsbjerget, Tyskertårnet og dertil også Sletterhage Fyr hvor der også er mulighed for at se de ...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Gl. Kirkebjerg i Syddjurs, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Fritidsboligen er opført i 1988 . Inde i fritidsboligen er der 58 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2022-04-07. Dengang blev huset solgt til kr. 795.000.
Der har været 1 salg af Gl. Kirkebjerg siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver