Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2025
dec.
Fjernet fra boligsiden
1.995.000 kr.
2025
dec.
Solgt, alm. frit salg
1.970.000 kr.
2025
nov.
Udbudt til salg på boligsiden
1.995.000 kr.
2025
dec.
Fjernet fra boligsiden
1.995.000 kr.
2025
dec.
Solgt, alm. frit salg
1.970.000 kr.
2025
nov.
Udbudt til salg på boligsiden
1.995.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 31.515 indbyggere i Halsnæs Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 10,9‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Melby Skole | 1,5 km | 3,6 af 6.0 | 7 af 12 |
| Frederiksværk Skole | 4,5 km | 3,6 af 6.0 | 6,3 af 12 |
| Unge- og Kulturcenter Halsnæs, 10. klassecenter | 5,0 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Dette hyggelige sommerhus byder velkommen med den helt rigtige feriestemning fra første skridt. Her træder du direkte ind i et stort, åbent opholdsareal, hvor stue og køkken smelter sammen i ét lyst og indbydende rum. De store vinduespartier lukker naturen helt tæt på og giver en let, afslappet atmosf...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Fritidsboligen ligger på Fyrrelunden i Halsnæs. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Fritidsboligen er opført i 1979 og bygget om i 2006. Inde i sommerhuset er der 72 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 4 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2025-12-03. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 1.970.000.
Der har været 3 salg af Fyrrelunden siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver