Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
April
Fjernet fra boligsiden
2.195.000 kr.
April
Solgt, alm. frit salg
2.195.000 kr.
April
Udbudt til salg på boligsiden
2.195.000 kr.
April
Fjernet fra boligsiden
2.195.000 kr.
April
Solgt, alm. frit salg
2.195.000 kr.
April
Udbudt til salg på boligsiden
2.195.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 48.309 indbyggere i Kalundborg Kommune. Kommuneskatten er på 24,2% og grundskyldspromillen på 16,6‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Hvidebækskolen | 4,9 km | 3,5 af 6.0 | 5,8 af 12 |
| Rørby Skole | 5,7 km | 3,6 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Gørlev Skole | 6,8 km | 3,4 af 6.0 | 5,6 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Sommerhus fra 2019 på Frødammen 3, Bjerge Str, 4480 Store Fuglede, hvor du får et gennemført og indbydende fristed med anneks godkendt til beboelse og carport. Huset står med mørk træfacade i kontrast til den grønne grund og de høje træer og fremstår nutidigt og harmonisk ...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Fritidsboligen ligger på Frødammen i Kalundborg. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er opført i 2019 . Inde i sommerhuset er der 75 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2026-04-27. Dengang blev huset solgt til kr. 2.195.000.
Der har været 4 salg af Frødammen siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver