Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
April
Solgt, alm. frit salg
1.685.000 kr.
April
Fjernet fra boligsiden
1.750.000 kr.
April
Udbudt til salg på boligsiden
1.750.000 kr.
April
Solgt, alm. frit salg
1.685.000 kr.
April
Fjernet fra boligsiden
1.750.000 kr.
April
Udbudt til salg på boligsiden
1.750.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 58.657 indbyggere i Aabenraa Kommune. Kommuneskatten er på 25,6% og grundskyldspromillen på 7,8‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Løjt Kirkeby Skole | 3,6 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Genner Univers | 4,3 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Høje Kolstrup Skole | 8,0 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Velindrettet sommerhus i Løjt Feriecenter med skøn vandudsigt I har nu mulighed for at blive de heldige ejere af et velholdt feriehus fra 2004, der ligger i Løjt Feriecenter med uhindret havudsigt og i gåafstand fra en børnevenlig strand, ligesom I har fri adgang til en stor legep...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Frederikshøjvænget i Aabenraa, kommer du til det her sommerhus. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er bygget i 2004 . Inde i fritidsboligen er der 104 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Seneste salgsdato for sommerhuset var den 2026-04-16. Dengang blev huset solgt til kr. 1.685.000.
Frederikshøjvænget er solgt 4 siden 1992.