Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2022
jun.
Solgt, alm. frit salg
4.400.000 kr.
2022
jun.
Fjernet fra boligsiden
4.400.000 kr.
2022
apr.
Udbudt til salg på boligsiden
4.400.000 kr.
2022
jun.
Solgt, alm. frit salg
4.400.000 kr.
2022
jun.
Fjernet fra boligsiden
4.400.000 kr.
2022
apr.
Udbudt til salg på boligsiden
4.400.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 46.358 indbyggere i Frederikssund Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 12‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Fjordlandsskolen | 6,7 km | 3,5 af 6.0 | 6,4 af 12 |
| Fjordlandsskolen, afd. Skibby | 6,7 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Fjordlandsskolen, afd. Dalby | 7,1 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
uforstyrret udsigt over- og direkte adgang til fjorden og et rummeligt, helårsanvendeligt og velindrettet fritidshus med swimmingpool og velholdte faciliteter. Vi er stolte over at kunne invitere jer indenfor på Fjordvænget 14. Fritidshuset ligger, med en fuldkommen magisk udsigt over fjorden, på en af Ve...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Fritidsboligen ligger på Fjordvænget i Frederikssund. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er opført i 1976 . Inde i fritidsboligen er der 132 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 4 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2022-06-24. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 4.400.000.
Fjordvænget er solgt 2 siden 1992.