Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2025
mar.
Fjernet fra boligsiden
1.298.000 kr.
2025
mar.
Solgt, alm. frit salg
1.150.000 kr.
2025
feb.
Udbudt til salg på boligsiden
1.298.000 kr.
2025
mar.
Fjernet fra boligsiden
1.298.000 kr.
2025
mar.
Solgt, alm. frit salg
1.150.000 kr.
2025
feb.
Udbudt til salg på boligsiden
1.298.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 36.773 indbyggere i Norddjurs Kommune. Kommuneskatten er på 26% og grundskyldspromillen på 16,8‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Børneby Midt | 5,2 km | 3,6 af 6.0 | 6,4 af 12 |
| Søren Kanne-Skolen | 16,4 km | 3,6 af 6.0 | 6,5 af 12 |
| Viden Djurs, 10KCD Norddjurs | 16,5 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Velkommen til Femøvej 7, en sand sommerhusperle ved Bønnerup Strand. Her har du virkelig mulighed for at stresse af og nyde en skøn beliggenhed i ét med den omkringliggende natur. Den høje beliggenhed giver dig masser af privatliv og ikke mindst et skønt kig udover naturen. Med en beligge...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Femøvej i Norddjurs, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Fritidsboligen er bygget i 1974 . Inde i sommerhuset er der 86 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 4 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2025-03-12. Dengang var salgsprisen kr. 1.150.000.
Femøvej er solgt 3 siden 1992.