Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Marts
Fjernet fra boligsiden
695.000 kr.
Marts
Solgt, alm. frit salg
650.000 kr.
Marts
Prisfald
-100.000 kr. -13%
695.000 kr.
Marts
Fjernet fra boligsiden
695.000 kr.
Marts
Solgt, alm. frit salg
650.000 kr.
Marts
Prisfald
-100.000 kr. -13%
695.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 39.632 indbyggere i Lolland Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 17,4‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Rødby Skole | 8,1 km | 3,7 af 6.0 | 6 af 12 |
| Søllested Landsbyordning | 11,8 km | 3,6 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Østofte Landsbyordning | 14,8 km | 3,7 af 6.0 | 6,1 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Velkommen til dette super hyggelige og stemningsfulde sommerhus, beliggende i det eftertragtede sommerhusområde Kramnitze. Her får du en rolig og privat beliggenhed, samtidig med at du er i kort afstand til både strand, den lokale købmand og den charmerende havn. Somme...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Fritidsboligen ligger på Fasanlunden i Lolland. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Sommerhuset er opført i 1974 . Inde i fritidsboligen er der 45 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2026-03-23. Salgsprisen for fritidsboligen var dengang kr. 650.000.
Der har været 1 salg af Fasanlunden siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver