Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2023
jun.
Solgt, alm. frit salg
845.000 kr.
2004
nov.
Solgt, alm. frit salg
535.000 kr.
1998
jan.
Solgt, familiehandel
117.000 kr.
2023
jun.
Solgt, alm. frit salg
845.000 kr.
2004
nov.
Solgt, alm. frit salg
535.000 kr.
1998
jan.
Solgt, familiehandel
117.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 39.632 indbyggere i Lolland Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 17,4‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Rødby Skole | 8,2 km | 3,7 af 6.0 | 6 af 12 |
| Søllested Landsbyordning | 11,5 km | 3,6 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Østofte Landsbyordning | 14,6 km | 3,7 af 6.0 | 6,1 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Dette charmerende sommerhus, beliggende på Fasanlunden i det idylliske Kramnitze, byder på en afslappende ferieoplevelse tæt på stranden. Sommerhuset er omgivet af en 1230 m² stor grund, der indbyder til udendørsaktiviteter og afslapning. Den skønne Kramnitze strand er kun en gåtur væk, ...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Fasanlunden i Lolland, kommer du til det her sommerhus. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er opført i 1974 . Inde i fritidsboligen er der 56 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2023-06-27. Dengang blev huset solgt til kr. 845.000.
Fasanlunden er solgt 4 siden 1992.