


Villa
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
April
Udbudt til salg på boligsiden
3.198.000 kr.
1981
Ombygning
1925
Bygget
April
Udbudt til salg på boligsiden
3.198.000 kr.
1981
Ombygning
1925
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 115.423 indbyggere i Esbjerg Kommune. Kommuneskatten er på 26,1% og grundskyldspromillen på 9,9‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Rørkjær Skole | 459 m | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Boldesager Skole | 1,0 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Præstegårdsskolen – Center | 1,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Her får I en rummelig og velindrettet bolig med en gennemtænkt planløsning, der passer perfekt til børnefamilien eller dem, der ønsker god plads både inde og ude. Boligens naturlige samlingspunkt er det store alrum i åben forbindelse med køkkenet. Her er der god plads til både spisebord og hyggelige stunder med familie og venner, mens køkkenet er praktisk indrettet med god bordplads og overblik over rummet. Man får næsten en badehotel stemning når man står der. Fra alrummet er der adgang til en åben stue – ideel som tv-stue eller hyggestue. I stueplan finder I desuden: Entré med adgang til badeværelsePraktisk bryggers med egen indgangEt værelse, som kan bruges til soveværelse, kontor eller gæsteværelseDepotrum til ekstra opbevaringBaggang med udgang til haven og adgang til kælder På førstesalen er der en super god værelsesafdeling med flere regulære værelser, nogle med hems, der egner sig perfekt til børn, hjemmekontor eller opbevaring. Herudover er der repos samt endnu et badeværelse – en klar fordel i en travl hverdag. Kælderen byder på et disponibelt rum, som giver ekstra plads til opbevaring, hobby eller værksted. Udendørs venter en helt særlig have, som skaber en grøn og fredelig oase midt i byen. Her får I hyggelige kroge, flotte beplantninger og gode terrassemiljøer, hvor solen kan nydes dagen lang. Haven indbyder til både afslapning, leg og hyggelige sommeraftener med familie og venner – alt sammen i private og stemningsfulde omgivelser. Derudover får I både carport og redskabsrum som fuldender de skønne udendørs rammer. Kort sagt: I får her en funktionel og rummelig bolig med masser af charme og plads til hele familien – både inde og ude.