


Ejerlejlighed
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
2.950.000 kr.
2025
apr.
Fjernet fra boligsiden
2.145.000 kr.
2025
apr.
Solgt, alm. frit salg
2.170.000 kr.
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
2.950.000 kr.
2025
apr.
Fjernet fra boligsiden
2.145.000 kr.
2025
apr.
Solgt, alm. frit salg
2.170.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 75.033 indbyggere i Gentofte Kommune. Kommuneskatten er på 24,24% og grundskyldspromillen på 5,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Bakkegårdsskolen | 1,2 km | 3,7 af 6.0 | 7,6 af 12 |
| Munkegårdsskolen | 1,5 km | 3,7 af 6.0 | 8,1 af 12 |
| Tjørnegårdsskolen | 1,8 km | 3,7 af 6.0 | 8,1 af 12 |
Midt i Vangede ligger denne flot moderniseret 2-værelses ejerlejlighed på 56 kvadratmeter med en planløsning, der udnytter hver en kvadratmeter. Her får I et lyst opholdsmiljø med køkken og stue i ét, et rummeligt værelse og et pænt badeværelse med vindue. Altanen vender mod sydvest og giver udsigt til grønne omgivelser, mens I bor få minutters gang fra både S-tog og byens pulserende liv.Der er noget rart over en lejlighed, hvor tingene bare hænger sammen, og det gør de her på Ericavej. På 56 ve